گازکالیبراسیون,گازمیکس,گازترکیبی,سیلندر,کپسول,رگلاتور

کپسولهلیومگاز هلیوم

گواهی نامه ها :هلیوم

هلیم

گاز

کپسول

کالیبراسیون


گازهای استاندارد شامل گاز خالص ، میکس ، ترکیبی و کالیبراسیون

بیشتر گازهای استاندراد با مصرف خاص ترکیبی هستند. انواع مخلوط های گازی بسته به درصد گازهای موجود در ترکیب آنها میتوانند بسیار نامحدود باشند. مخلوط های گازی خاص بطور عمده در انواع دستگاههای آنالیز کننده حساس و کنترل کننده سیستمها بکار میروند. بعضی دیگر از گازهای مخلوط ممکن است پیچیده تر از این بوده و شامل حداقل 30 نوع گاز مختلف باشند. مخلوط های گازی خاص معمولا با توجه به یک مرجع مقیاس گیری استاندارد (SRM) تهیه میشوند. این مرجع استاندارد توسط سازمان ملی استانداردها و تکنولوژی (NIST) تعیین میشود. در این مقیاس استاندارد مخلوط های گازی خاص با دقت میلیونیم و بیلیونیم اندازه گیری میشوند.

از آنجائیکه در تجزیه و تحلیل های آزمایشگاهی و تحقیقاتی، دقت در اندازه گیری نسبت گازهای مخلوط و میزان ناخالصی آنها بسیار مهم است لذا با هر سیلندر که برای گازهای مخلوط خاص استفاده میشود، یک مدرک به نام مدرک آنالیز یا مدرک سطح دقت صادر میشود.سرتیفیکیت آنالیز شامل اطلاعاتی در مورد میزان تمرکز گازها، روش مخلوط کردن گازها، نوع تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی به کار رفته، استاندارد مرجع برای مخلوط کردن گازها و تاریخ انقضای آنها میباشد. تاریخ انقضای گازهای مخلوط استاندارد به مدت زمانی اطلاق میشود که مخلوط های گازی تمرکز مورد نظر و شرایط دلخواه را حفظ میکنند. این تاریخ انقضا میتواند بسته به میزان ثبات گازها از 6 ماه تا 2 سال متفاوت باشد.

با اجرای بعضی از روشهای آماده سازی سیلندر میتوان طول عمر مخلوط گازی را به میزان دلخواه افزایش داد. روش آماده سازی Scott’s Aculife یکی از این روشهاست. در این روش با شرطی کردن دیواره داخلی سیلندر ، طول عمر مخلوط گازی افزایش میابد.میزان مصرف گازهای خاص نسبت به گازهای صنعتی بسیار کمترند. گازهای خاص در سیلندرهای فولادی یا آلومینیومی با فشارهای بالا تا 3000Psi  توزیع میگردند لذا به آنها گازهای سیلندری یا بطری میگویند.

قیمت محاسبه شده گازهای خاص استاندارد معمولا شامل سیلندر گاز نمیباشد و این سیلندرها پس از مصرف گاز داخل آنها میبایست به شرکت توزیع کننده برگردانده شوند. گازهای سیلندری که به صورت ماهانه اجاره داده میشوند بر مبنای روزهایی که در اختیار مشتری بوده اند محاسبه میشوند ولی بسیاری از گازهای خاص نیز در سیلندرهای کوچک و قابل حمل و غیر عودتی توزیع و فروخته میشوند. 

گازهای استاندارد کالیبراسیون

کالیبراسیون یا واسنجی میزان مطابقت با استاندارد را مشخص میکند. به عبارت دیگر کالیبراسیون اندازه گیری و تعیین صحت وسیله اندازه گیری در مطابقت با مرجع تایید شده است.

تعریف دقیق کالیبراسیون در استاندارد ملی ایران به شماره 4723 آمده است. با کالیبراسیون میتوان میزان تصحیح لازم نسبت به نشاندهی را تعیین کرد.  همچنین با کالیبراسیون میتوان خواص اندازه شناختی دیگری نظیر اثر کمیت های تاثیر گذار را نیز تعیین کرد. به عبارت دیگر کالیبراسیون ویژگیهای کارآمدی دستگاه یا مواد مرجع را به وسیله انجام مقایسات مستقیم مشخص میکند.

گازهای کالیبراسیون گازهای ویژه ای هستند که در روند فوق برای کالیبره کردن سیستم ها و یا دستگاههای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. بعضی از این گازهای کالیبراسیون بسیار شناخته شده هستند و بسیاری از آنها بنا به درخواست و سفارش مشتری ساخته میشوند. در فرایند کالیبره کردن سیستم ها، استفاده از گازهای خالص با گرید بالا جهت ساخت گاز کالیبراسیون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کاربرد گاز استاندارد.

–  کالیبراسیون دستگاه‌ های آنالیتیکال مانند دستگاه های کروماتوگرافی گاز GC

–  کالیبراسیون دستگاه های گاز سنجی یا دتکتورهای گاز در صنایع مختلف

–  کالیبراسیون آنالایزرهای آنلاین مورد استفاده در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی

–  کالیبراسیون دستگاه‌های تشخیص طبی

–  برشکاری فلزات توسط گازهای لیزر

–  و بسیاری دیگر از کاربردهای آزمایشگاهی، صنعتی و پزشکی

سیلندرهای استاندارد گاز کالیبراسیون:

گازها ی کالیبراسیون با توجه به میزان مصرف و نوع گاز بصورت زیر قابل عرضه می باشند:

سیلندرهای یکبار مصرف از جنس آلومینیمی با ظرفیت حداکثر ۱٫۵ لیتر آب و گاز قابل مصرف حدود ۱۱۰ لیتر در شرایط استاندارد

 سیلندرهای از جنس استیل یا آلومینیم با ظرفیت های ۱۰، ۲۰، ۵۰ لیتر آب


1-گازهای صنعتی ایرانی


2-گاز خلوص بالای وارداتی


3-گاز هیدروکربنی وارداتی


4-گازهای ترکیبی


5-ترکیبات مایع


6- گازهای یخچالی و کولر


7-گازهای ویژه


8-تجهیزات


محصولات :

گازهای صنعتی ایرانی

گاز خلوص بالای وارداتی

گاز هیدروکربنی وارداتی

گازهای ترکیبی

ترکیبات مایع

گازهای یخچالی و کولر

گازهای ویژه

تجهیزاتآدرس :

تهران ، پاسداران ، خیابان گلستان 5 ، پلاک 240 ، واحد 21

پست الکترونیکی :

info@atdmgas.com


تلفن :

021-26656404-5
021-26656250

فکس :

021-26656254گاز صنعتی

پروپیلن
سیلندر رگلاتور میکس گاز ترکیبی
      ICC MEMBERSHIP                                       TRUSTED COMPANY                                       ALIBABA                               TUV CERTIFICATED CO.